Derslerde kullanılan materyallerin kalitesi önemlidir. Dinleme dersleri için kaliteli dinleme ekipmanlarıprojeksiyon cihazı vb. ekipmanlar yabancı dil kursunuza güvenmenizi sağlayacaktır.

Dil kursu olarak birkaç aylık geçmişi olanlardan ders almayı düşünmüyorsunuz değil mi? Eğitim kurumu dediğin en az 2 yıllık bir geçmişe sahip olmalı. Yeni kurslara ehemniyet göstermeyin.

Mesleklerinin eğitmenlik olup olmadığının belgelenmesini kurstan talep edebilirsiniz. Bir Üniversitenin Almanca Öğretmenliği Diploması vb. belgeleri görmeden eğitim almayın. Özellikle eğitmenleri yurt dışında da eğitim gören kursları tercih edin.

Dil kursu ders programları ile sizin ihtiyaçlarınızın örtüşüp örtüşmediğine dikkat etmelisiniz. Dil kursu seçerken dikkat edilecek en önemli şey ihtiyaçlarınızdır. Dil eğitimini neden aldığınızı, nerede kullanacağınızı, hangi ihtiyaçlarınızı karşıladığını ve ne seviyede eğitim almak istediğinizi iyi bilirseniz hangi kursun yararlı olup olmadığını da daha iyi analiz edersiniz.

Dil kursunun referanslarına da göz atın. Kurstan daha önce eğitim almış kişileri bulabiliyorsanız onlara aklınıza takılanları sorun. Eğitim kurumlarının özellikle kursiyerleri en sağlıklı bilgiyi verirler.

Dil kursu seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ders tekrarı olup olmadığıdır. Eğer bir kurs size ders ya da kur tekrarı imkanı sunuyorsa kazancından önce sizin öğrenip öğrenmediğinizi düşünüyor demektir. Kur tekrarı olan kurslara gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Dil kursları ortalama 70 – 80 saat aralığında oluyor. Size 1-2 haftada birkaç saatlik eğitimle dil öğreteceğini söyleyen kurslara güvenmeyin. Genel standartlara uyan kurslara gidin. Sertifika programlı ve Genel dil kurslarının sürelerinin farklı olduğunu bilin.

Kursun iyi olup olmadığını gösteren etken başarılarıdır. Yabancı dil sınavlarında alınan başarı oranlarına dikkat ederek başarısı yüksek olanları seçin.

Akredite; onaylanmış anlamına gelen bir kelimedir. Dil kursu seçerken “akredite edilmiş” olmasına dikkat etmelisiniz. Size nitelikli dil eğitimi sunan, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından onaylanmış ve resmi belgeleri tam bir kurs seçin.

Garanti Almanca - Sertifika

Sol tarafta bulunan qr kodu cep telefonunuzdan barkod okumaya yardımcı bir uygulama ile tarattırdığınızda T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı arşive ulaşmakta ve eğitim alacağınız kurumun resmi bir kurum olup olmadığına dair bilgi vermektedir.

Eğitim alacağınızın kurumdan Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu İşyeri Açma İzin Belgesini veya Karekodunu (QR) göstermesini talep edebilirsiniz…

Telefonunuz için gerekli uygulamayı Google Play veya AppStore üzerinde qr kod okuyucu şeklinde aratarak yükleme yapabilirsiniz.

Dersliklerin rahatınıza göre tasarlanması da bir kurs yerinin olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Teknolojik aletlerle donatılmış, sessiz derslikleri olan kurslara gidebilirsiniz.

Elbette değildir. Dil öğretmeninin tecrübesi ve öğretme yeteneği, eğitim verilen kursun konforu, ders içerikleri, yeri ve size verdiği öneme göre kursun niteliğini belirleyebilirsiniz.

İyi dil kursu, uzman eğitimci kadrosu olan, müfredatı yeniliklere açık olan, teknolojiye ayak uyduran, öğrencilerle iletişimi kuvvetli olandır. Bu nedenle fiyatıyla ölçülemez. Dil kursu seçerken fiyatından önce bahsettiğimiz önceliklere dikkat ederseniz nitelikli bir eğitim alabilirsiniz.

Bizi aramadan karar vermeyin ?